دوشنبه 28 آبان 1397
بخش فیلم


نامزدهای بخش فیلم های مستند تجسمی فجر معرفی شدند

هیئت داوری این دوره از فیلم های مستند تجسمی، پس از ارزیابی آثار نامزدهای سه بخش «بهترین فیلم»، «بهترین کارگردان» و « بهترین پژوهش» را اعلام کردند که اسامی آن ها به شرح ذیل است:

نامزدهای بهترین فیلم:

1. «دست ها و رنگ ها» به تهیه کنندگی «مرکز گسترش سینمای مستند تجربی»

2. «ناگهان تو گم شدی» به تهیه کنندگی «سازمان توسعه سینمایی سوره حوزه هنری»

3. «خاک حافظه» به تهیه کنندگی «رضا خوشدل»

نامزدهای بهترین کارگردان:

1. «محمدعلی هاشم زهی» برای کارگردانی فیلم «آک، آپ، آس»

2. «میثم شاه بابایی» برای کارگردانی فیلم «بی مکان و بی زمان»

3. «حسن نقاشی» برای کارگردانی فیلم «مِهرا»

نامزدهای بهترین پژوهش:

1. «امیرحسین ثنایی و مسعود امینی» برای فیلم «خاک حافظه»

2. «سید وحید حسینی نامی» برای فیلم «دست ها و رنگ ها»

3. « مجید فدایی» برای فیلم «حسن خان شاهرخی»

یادآوری می شود: به برترین های سه بخش بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین پژوهش، هر یک دیپلم افتخار، تندیس طوبای زرین و مبلغ سی میلیون ریال اهدا می شود.

همچنین دو لوح تقدیر و دو جایزه پنج میلیون ریالی نیز برای «بهترین تصویربردار» و «بهترین تدوین» در نظر گرفته شده‌است.

برگزیدگان فیلم مستند هنرهای تجسمی در اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر یکشنبه 13 اسفندماه در تالار وحدت معرفی می شوند.



 

هیات انتخاب بخش فيلم هاي مستند این دوره از جشنواره متشکل از «رضا پور حسين» مدیر شبکه مستند سیما، «پريوش نظريه» بازیگر، «منوچهر شاهسواري» تهیه کننده سینما، «‌كوروش پارسانژاد» گرافیست و «مهرداد زاهديان» مستندساز.


عناوین فیلم‌های مستند بخش رقابتی به این ترتیب است:

«آفرینش» به کارگردانی حسین جندقی، «آک، آپ، آس» به کارگردانی محمدعلی هاشم زهی، «الفبایی غیرالفبایی» به کارگردانی داود اشرفی، «بی زمان، بی مکان» به کارگردانی میثم شاه بابایی، «پنجره» به کارگردانی صمد اسکندری، «تولد» به کارگردانی صمد اسکندری، «تولد» به کارگردانی مهران گل محمدی، «حسن خان شاهرخی» به کارگردانی مجید فدایی، «خاکِ حافظه» به کارگردانی مسعود امینی تیرانی، «دست ها و رنگ ها» به کارگردانی سید وحید حسینی نامی، «دست ها و نجواها» به کارگردانی بابک بهداد، «دور تا بی نهایت»به کارگردانی رضا طاهری، «سقا تالار» به کارگردانی مجید قربانی آهو دشتی، «شکسته پیوسته» به کارگردانی محمود یارمحمدلو، «مِهرا» به کارگردانی حسن نقاشی، «ناگهان تو گم شدی» به کارگردانی مهدی باقری ، «نقش نذر» به کارگردانی فرشید آذری

عناوین فیلم‌های مستند بخش جنبی به این ترتیب است:

«آتش روی آب» - کارگردانان: ماکان عاشوری و احسان راطبی، «اتاق آبی» - کارگردان: بهروز فائقیان، «اُرسی» - کارگردان: صمد وطن خواه، «به سوی درخت زندگی» - کارگردان: محسن رمضان زاده، «تندیس ها و سردیس ها» - کارگردان: میثم شاه بابایی، «دِ هَند آف گاد» - کارگردانان: احسان و ایمان رضایی، «دیوار، آخرین بوم نقاشی» - کارگردان: مهدی باقری، «رنگ هایی برای زندگی» - کارگردان: فرشید آذری، «سفالینه» - کارگردان: سعادتعلی سعیدپور، «شاید آسمان» - کارگردان: مجید مهدی، «صورت خوانی»- کارگردان: هادی آفریده، «عکاسی زیر آتش» - کارگردان: سعید فرجی و «نقش موج» - کارگردان: یاسر محدثی.

عناوین فیلم‌های مستند بخش ویژه به این ترتیب است:

«آپادانا؛ کاشانه هنرهای زیبا» - کارگردان: امیرحسین بهبهانی، «احمد، هما و جمیله» - کارگردان: محمود رحمانی، «اختران»؛ (استاد ابراهیم حقیقی) - کارگردان: محمود فاتحی، «اختران»؛ (زنده یاد استاد عباس قابچی) - کارگردان: محمود فاتحی، «پورصفا» - کارگردان: مرتضی بالیده، «چند قطعه معمولی» - کارگردان: حسین احمدیان، «داستان یک شهر» - کارگردان: فرشید آذری، «درویش فلزات» - کارگردان: محمود یارمحمدلو، «دوران ارادت» - کارگردان: فرهاد آیت الهی، «دیوان قضا» - کارگردان: سیمین دخت فلاح زاده تهرانی، «عکاس» - کارگردان: پیام پارسافر، «فرزند اصفهان» - کارگردان: فرشاد اکتسابی، «فریاد وحشی» - کارگردان: پگاه قلی پور، «کمال الملک» - کارگردان: کاوه بهرامی مقدم، «ماندگاران» (استاد ابراهیم مقبلی) – کارگردان: حسین پورستار، «ماندگاران» (استاد احد حسینی) – کارگردان: حسین پورستار، «ماندگاران» (استاد میرحسین زنوزی) – کارگردان: حسین پورستار، «مسافر» - کارگردان: مرتضی ندایی، «مکتب سقاخانه به روایت پرویز تناولی» - کارگردان: امیرحسین بهبهانی، «مکتب سقاخانه به روایت صادق تبریزی» - کارگردان: امیرحسین بهبهانی، «نقطه شروع» - کارگردان: مونا رشیدیان، «هنرمندان معاصر ایران» (مش اسماعیل) – کارگردان: هومن حسنی و «هنرمندان معاصر ایران» (هوشنگ پزشک نیا) – کارگردان: هومن حسنی.